Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde pot face plangere unui politist care in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde pot face plangere unui politist care in rechizitoriu pe ...

Unde pot face plangere unui politist care in rechizitoriu pe care la fscut a ascuns probele nu le-a mentionat in rechizitoriu , a denaturat declaratiile martorilor iar in cercetarea de la fata locului a adus doar declaratiile paratilor drept probe ,toate acestea ducind la respingerea plingerii?
-(in principiu este vorba de o tulburare de posesie cu ocuparea terenului)
~ Conținut șters la cerere ~
Rechizitoriul este redactat de procuror.
Buna ziua.
Referatul(rechizitoriul) de este intocmit de politist care denatureaza declaratiile martorilor aducindu-le in situatia ca faptele sa nu intruneasca conditiile de a fi considerate penale iar marorii nu-si mai recunosc declaratiile in referatul intocmit de politist (sunt complet schimbate si denaturate.)Deasemenea faptele au fost savirsite in anul 2015 cauza fiind tergiversata voit de politie cu concursul procurorului de caz:
Toate reclamatiile facute pe parcursul anilor 2015 si 2016 au fost adunate int-un dosar care in urma unei ordonante din 2017 sa extins cercetare pentru art 206 al1 si 207 al1 iar in ianurie 2020 claseaza cauza partial si o pastreaza doar pentru tulburare de posesie actualmente politistul denaturind declaratiile facute de martori in descrierea din referat propune in 25 februarie 2021 clasarea cauzei