Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna seara....vreau sa detasez un angajat la un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna seara....vreau sa detasez un angajat la un angajator tot ...

buna seara....vreau sa detasez un angajat la un angajator tot in Ronania...ma ajutati va rog cu procedura in acest sens, va rog? si daca aveti un model de decizie de detasare? multumesc.
deci, el va aparea pe statul de plata al angajatorului unde a fost detasat si la mine in 112 cu zero fiind suspendat? Cu cate zile inainte de detasare trebuie sa transmit in revisal detasarea? Cand transmit in revisal revenirea in firma de unde a fost detasat? Firma und e detasat trebuie sa transmita ceva in revisal?

Cornel Vasile a scris:

Detalii
www.avocatnet.ro/articol_501...

www.avocatnet.ro/t15537/dosa...

1. Salariatul va apare pe statul de plata al angajatorului unde a fost detasat.

2. Data la care începe și data la care încetează detașarea, precum și datele de identificare ale angajatorului la care se face detașarea se transmit cel târziu în ziua anterioară datei de începere.

3. Incetarea detașării salariatului se transmite cel târziu în ziua anterioară datei de încetare.

4. Pe durata detasarii nu este obligatorie suspendarea c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc mult

Cornel Vasile a scris:

1. Salariatul va apare pe statul de plata al angajatorului unde a fost detasat.

2. Data la care începe și data la care încetează detașarea, precum și datele de identificare ale angajatorului la care se face detașarea se transmit cel târziu în ziua anterioară datei de începere.

3. Incetarea detașării salariatului se transmite cel târziu în ziua anterioară datei de încetare.

4. Pe durata detasarii nu este obligatorie suspendarea c.i.m.