Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Putea consiliul local sa inceapa o lucrare fara sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Putea consiliul local sa inceapa o lucrare fara sa faca expropriere ...

Putea consiliul local sa inceapa o lucrare fara sa faca despropiere sau sa despagubeasca propietari pe care a intrat abuziv.
Exproprierea de imobile, în tot sau în parte, se poate face numai pentru cauză de utilitate publică, după o dreaptă și prealabilă despăgubire, prin hotărâre judecătorească.
In practica se întâlnesc si astfel de situații notificati primăria, anexati actele dvs de proprietate în copie solicitați plata despăgubirilor etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat