Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de deseuri eliminate prin depozitare?

Buna ziua,
As avea nevoie de lamuri privind plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de deseuri eliminate prin depozitare. Conform OUG 196/2005 aceasta intra in sarcina UAT-urilor, intrucat serviciul de salubrizare a fost delagat catre ADI, unul dintre UAT-urile membre solicita plata acestei penalitati de catre ADI???
Este intemeiata legal aceasta solicitare?
george-neagu, moderator