avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de deseuri eliminate prin depozitare?

Buna ziua,
As avea nevoie de lamuri privind plata penalitatilor catre AFM pentru cantitatile de deseuri eliminate prin depozitare. Conform OUG 196/2005 aceasta intra in sarcina UAT-urilor, intrucat serviciul de salubrizare a fost delagat catre ADI, unul dintre UAT-urile membre solicita plata acestei penalitati de catre ADI???
Este intemeiata legal aceasta solicitare?
Ultima modificare: Joi, 18 Martie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Oug 74/2018 privind fondul de mediu anapongo anapongo Buna Ziua.Va rog sa imi explicati schimbarile majore care au intervenit prin aprobarea OUG 74/2108 la legea 249/2015 privind gestionarea deseurilor de ambalaf (vezi toată discuția)
Declaratie mediu carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Am incheiat un ctr. de depozitare a deseurilor cu o firma specializata . Mi s-a spus ca de acum inainte ( avand ctr. ) trebuie sa depun o ... (vezi toată discuția)
Declaratie fond mediu -ambalaje reutilizabile ytrewq ytrewq In Declaraţia privind obligaţiile la Fondul pentru mediu, la capitolul III se declara ambalajele introduse pentru prima data pe piata interna. In cazul ... (vezi toată discuția)