Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Care teste rapide pentru detectarea virusului ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Care teste rapide pentru detectarea virusului SARS-COV-2 sunt ...

Care teste rapide pentru detectarea virusului SARS-COV-2 sunt cele mai bune?

Care teste pentru detectarea existentei anticorpilor in cazul virusul Sars-Cov-2 sunt cele mai eficiente?

Exista deosebiri mari între testele rapide existente pe piața sau toate sunt la fel ca și eficienta?

Ma refer la cele existente în farmacii.

După internet nu am încredere sa cumpăr.

De unde este mai sigura recoltarea probelor biologice, din nas sau din gat?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
La cei vaccinati cu o singura doza care ar fi recomandabil, cel la 130 lei sau cel la 145 lei?

In cat timp se da rezultatul?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Oricare dintre ele, doriti sa aflati daca sistemul dvs. imunitar lucreaza si produce anticorpi.
Rezultatul se da in maxim 48 de ore.
latka, moderator
Va mulțumesc.
Dar, daca ai anticorpi devii asimptomatic sau faci forma ușoară?
Sau depinde de numărul de anticorpi?
Ori nu se stie cu exactitate?

Exista și cazuri în care anumite persoane nu au dezvoltat anticorpi după vaccinarea cu ambele doze de vaccin.
În aceste cazuri, persoanele dezvolta anticorpi în caz de infectare sau nu ?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1. Ori nu se știe cu exactitate. Cei cu un sistem imunitar foarte bun pot sa nu facă deloc, ceilalți ajung la o forma ușoară, ca Arsinel.
2. Există și astfel de persoane. Ce credeați că înseamnă eficiența vaccinurilor?