Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cînd faci prima doza de vaccin angajatorul e obligat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cînd faci prima doza de vaccin angajatorul e obligat să îți ...

Cînd faci prima doza de vaccin angajatorul e obligat să îți de-a zile libere plătite prin lege prin Codul Muncii nu știi ce reacții ai după vaccin.
Nu exista nicio astfel de obligatie in Codul Muncii.
Daca nu fac a doua doza de vaccin angajatorul nu mă primește la munca îmi desface contractul de munca daca la prima am avut probleme și nu mai fac vaccinul,sau am dreptul sa fac a doua doza de vaccin și să fac cerere angajatorului să îmi deconteze banii la o clinică sa îmi testeze anticorpi ptr al doilea vaccin daca e sa fac vaccinul.

Cornel Vasile a scris:

Nu exista nicio astfel de obligatie in Codul Muncii.

Nu exista text de lege pentru obligativitatea vaccinării sau despre o posibilă condiționare a angajatorului.