avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Dacă sunt în divorț, dar acesta nu s-a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Dacă sunt în divorț, dar acesta nu s-a terminat, ...

Bună seara!
Dacă sunt în divorț, dar acesta nu s-a terminat, iar la mijloc este un copil, dar tatăl copilului refuză să imi aducă copilul să-l văd. Pot depune o declarație, plângere la orice secție de poliție sau declarația trebuie să o depun doar la secția de poliție de care aparține copilul (la secția de poliție unde are copilul domiciliul)?
Aș dori să depun la altă secție de poliție , deoarece acolo cunoaste polițistii si as dori sa pun la alta sectie daca se poate.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 16:08, 15 Aprilie 2021
Trebuie sa deschideti un alt proces urgent.
Politia nu va poate ajuta.
Mergeti la avocat ca sa va exercitati drepturile.
Bună dimineața!
Puteți declanșa un dosar prin care intermediul caruia, de urgență, sa se ia măsuri privind copilul dvs.( Ordonanța președințială)., inclusiv să îl puteți vedea!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Nu sunt eu in caz, dar persoana respectiva care are aceasta problema, a fost sfatuita de catre avocat sa mearga la politie sa depuna plangere ( declaratie) de fiecare data cand merge să isi vada copilul, iar fostu refuza sa ii aduca copilul sa il vada, chiar daca acesta ii zice ca il aduce sa il vada, sa stea cu el, pe urma baga diverse motive pentru a nu il aduce.
Avocatul a zis sa depuna plangere, declaratie la politie, dar as vrea sa stiu daca poate sa depuna declaratie la politie la o alta sectie de politie fata de care apartine copilul si fostul cu domiciliul.


Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună dimineața!
Puteți declanșa un dosar prin care intermediul caruia, de urgență, sa se ia măsuri privind copilul dvs.( Ordonanța președințială)., inclusiv să îl puteți vedea!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Nu sunt eu in caz, dar persoana respectiva care are aceasta problema, a fost sfatuita de catre avocat sa mearga la politie sa depuna plangere ( declaratie) de fiecare data cand merge să isi vada copilul, iar fostu refuza sa ii aduca copilul sa il vada, chiar daca acesta ii zice ca il aduce sa il vada, sa stea cu el, pe urma baga diverse motive pentru a nu il aduce.
Avocatul a zis sa depuna plangere, declaratie la politie, dar as vrea sa stiu daca poate sa depuna declaratie la politie la o alta sectie de politie fata de care apartine copilul si fostul cu domiciliul.
Sa întrebe ,,avocatul" respectiv care poate milițian,sau vânzător de peste cu diploma de drept la ff Colegii mei v au răspuns si eu va confirm ca nu este de competența poliției .o astfel de problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsire de libertate si amenintare danuta2010 danuta2010 buna ziua, am si eu o intrebare. sa incep prin a povesti ce s-a intamplat. sunt divortata din septembrie 2014. custodie comuna, domiciliul fetitei la ... (vezi toată discuția)
Injurii si amenintari verbale ContSters73633 ContSters73633 Buna ziua, As dori sa expun si eu un caz. La adresa unei persoane (femeie) s-au adus injurii si amentari, a fost calomniata, s-au aruncat cu diverse ... (vezi toată discuția)
Situatie grava, rog sprijin! refuzul minorului de a petrece timp cu tata ContSters193379 ContSters193379 Datorita faptului ca,fostul sot duce copilul la alt domiciliu decat in hotarare,ca locuieste cu o femeie si un copil al acesteia pe care copilul nostru nu o ... (vezi toată discuția)