Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere..
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere..

Bună, locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere... Contract legal, plata cheltuieli S. A. S. M. D.
Proprietarul este plecat din tara, și nu a făcut declarația la ANAF potrivit căreia se plătește impozit pe venit.
Menționez, sunt angajat Mapn.
Unitatea unde lucrez ma presează pe mine ca nu este plătit impozitul pe venit și sa fac ceva în privința asta, altfel o sa mi se rezilieze contractul, se poate asa ceva din punct de vedere legal!!!!
Mulțumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Discutati cu proprietarul sa achitați dvs. impozitul și sa se scadă din chirie.