avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere..
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere..

Bună, locuiesc cu chirie legal din toate punctele de vedere... Contract legal, plata cheltuieli S. A. S. M. D.
Proprietarul este plecat din tara, și nu a făcut declarația la ANAF potrivit căreia se plătește impozit pe venit.
Menționez, sunt angajat Mapn.
Unitatea unde lucrez ma presează pe mine ca nu este plătit impozitul pe venit și sa fac ceva în privința asta, altfel o sa mi se rezilieze contractul, se poate asa ceva din punct de vedere legal!!!!
Mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 15 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 10:52, 15 Aprilie 2021
Discutati cu proprietarul sa achitați dvs. impozitul și sa se scadă din chirie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozit mediterana mediterana Buna ziua! As vrea sa stiu, cum se plateste impozitul, in cazul in care, detin un apartament in Bucuresti, cu uzufruct, in care deci nu locuiesc, si o casa ... (vezi toată discuția)
Litigiu asociatie de locatari vs srl Traznet23 Traznet23 Buna seara, Am o problema si nu stiu ce sa mai fac. Sunt reprezentatul unei firme de telecomunicatii \\"de cartier\\" ( furnizam servicii de internet si ... (vezi toată discuția)
Casa inchiriata FlorentinaSaul FlorentinaSaul Buna ziua, Locuiesc intr-o casa pt. care am contract de comodat semnat cu proprietarul. Contractul este pe perioada nelimitata. Proprietarul este plecat din ... (vezi toată discuția)