avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Condamnat pt. conducere sub influenta alcoolului la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Condamnat pt. conducere sub influenta alcoolului la 1an si 4 ...

Condamnat pt. conducere sub influenta alcoolului la 1an si 4 luni cu suspendare,100 de zile de munca in folosul comunitatii si 3 ani probatiune.
Cand se poate redobandi permisul ??
După 1 an de zile de la ramanerea definitiva, puteți sa susțineți examen pentru un nou permis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis auto - inchisoare cu suspendare CIprian233 CIprian233 AM CONDUS FARA PERMIS MASINA SI AM FACUT ACCIDENT ... AM PIERDUT PROCESUL SI AM LUAT 1AN DE ZILE INCHISOARE CU SUSPENDARE! DECIZIE DEFINITIVA !! 1AN INCHISOARE ... (vezi toată discuția)
Sentinta penala sergiu2016 sergiu2016 in baza unei sentinte penale pt conducere sub influenta alcoolului pedeapsa pricipala e de 1 an si trei luni cu suspendare si doi ani sub supraveghere. dupa ce ... (vezi toată discuția)
Reabilitarea din oficiu speciala v.c.p. Tiberius68 Tiberius68 Buna ziua, In urma cu aproximativ 6 ani, mai precis , la data de 30 septembrie 2010, a ramas definitiva sentinta de condamnare prin care instanta dispune sa ... (vezi toată discuția)