avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... calcul pentru suprafata boxa la distributia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

calcul pentru suprafata boxa la distributia cheltuielilor?

Buna ziua,
am o boxa de 21mp pe acelasi cadastru cu apartamentul de 72 mp
la repartizarea cheltuielilor cu intretinerea, a fondurilor de reparatii si a altor cheltuieli mie mi se calculeaza 93 mp. Este corect acest lucru? 21 mp la subsol nu inseamna 21 mp la et 4, prin urmare ma intreb daca nu cumva suprafata de la subsol se calculeaza cu un coeficient? la fel cum ar trebui sa fie calculata si suprafata de la balcon/ terasa?
Multumesc in avans pentru sfaturi si raspunsuri.
CS
Cel mai recent răspuns: adi1906 , utilizator 08:22, 21 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legislatia prevede ca suprafata utila a proprietatilor individuale si cota-parte indiviza de proprietate sunt cele
inscrise in cartea funciara în baza unei documentatii cadastrale sau, in lipsa, cele din actul de
proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suprafata terasa- cota parte? adamar adamar Suntem 4 ap la et3 mansardat , 2 din ele au terasa de 50 mp, al3lea are 34mp.si al4lea are 70 mp... Aceste suprafete ale teraselor, la ch de ... (vezi toată discuția)
Cota parte indiviza - spatii in afara apartamentului adyboss adyboss Buna ziua, Asociatie, avem nevoie de consultanta cu privire la calcularea cotei parte indiviza. Am contactat cativa avocati insa s-au ferit sa ne dea un ... (vezi toată discuția)
Cadastru eronat claudiu0276 claudiu0276 Buna ziua,ma confrunt cu urmatoarea problema,impreuna cu sotia detin un imobil cadastrat in anul 2004,construit in anul 1958.In anul 2004 mama mea mi a vandut ... (vezi toată discuția)