Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. Am ramas ...

Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. Am ramas cu numele de familie al sotului. As vrea sa revin la numele de fata. Va rog sa ma ajutati cu sfaturi, ce trebuie sa fac. Mentionez ca lucrez in Germania si abia in luna iulie ma pot intoarce in tara pentru 2-3 saptamani. Si, in acest rastimp, va trebui sa-mi schimb si cartea de identitate si si carnetul de sofer. Va multumesc!
Doamna, dureaza si va trebuie un motiv temeinic in sensul ordonantei 41/2003.
Cererea se depune la primaria de domiciliu
Adica, trebuie sa ma duc in Caraula, Dolj?
asa scrie, ca in localitatea de domiciliu, nu scrie si de resedinta ceva, dar puteti incerca
[ link extern ] /