avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. Am ramas ...

Buna seara! Am divortat la sfarsitul lui martie 2020. Am ramas cu numele de familie al sotului. As vrea sa revin la numele de fata. Va rog sa ma ajutati cu sfaturi, ce trebuie sa fac. Mentionez ca lucrez in Germania si abia in luna iulie ma pot intoarce in tara pentru 2-3 saptamani. Si, in acest rastimp, va trebui sa-mi schimb si cartea de identitate si si carnetul de sofer. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:36, 17 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doamna, dureaza si va trebuie un motiv temeinic in sensul ordonantei 41/2003.
Cererea se depune la primaria de domiciliu
Adica, trebuie sa ma duc in Caraula, Dolj?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
asa scrie, ca in localitatea de domiciliu, nu scrie si de resedinta ceva, dar puteti incerca
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pastrarea numelui nu a fost discutata - divort pronuntat in germania - buna ... Fledermaus Fledermaus Divort Germania - pastrarea numelui nu a fost discutata Buna ziua, intrebarile mele sunt legata de pastrarea numelui dupa pronuntarea divortului in ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui de familie mary_t13 mary_t13 As dori sa stiu care sunt pasii pt schimbarea numelui de familie...La casatorie (acum 6 ani) am luat numele de familie al sotului...dar cum locuim in ... (vezi toată discuția)
Admitere facultate adinamiia adinamiia buna ziua vreau sa ma inscriu la o facultate si am o intrebare eu oficial sunt divortata desi locuiesc impreuna cu sotul si suntem impreuna inca ... (vezi toată discuția)