Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte cladiri anexe
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte cladiri anexe

Buna ziua,
Am un teren intravilan in jud Giurgiu pe care am adus un container (din acela in care locuiesc muncitorii pe santier) si un garaj turnat. Ambele sunt cumparate fara documente.
Pentru ca in timp se deteriorau, am turnat placa d ebetoon si le-am asezat pe ea, apoi le-am facut acoperis din tabla.
Practic, acum nu mai sunt mobile, au devenit fixe.
As vrea sa le declar drept anexe, sa le intabulez si sa platesc impozit pe ele, imi puteti spune va rog, cum trebuie sa procedez? Mentionez ca pe teren nu am nicio alta constructie.
Multumesc
decs, utilizator
Va multumesc pentru raspuns.
Imi puteti spune, va rog, cum trebuie sa procedez pentru a le inscrie la primarie?
Ce acte/demersuri trebuie?
Întrebați la Primărie.