avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum este corect sa inregistrez aceasta factura?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum este corect sa inregistrez aceasta factura?

Buna ziua,
Am o nelamurire si anume,patronul unei firme a oferit angajatilor un Meniu de Craciun s au de Paste la restaurant.Cei de acolo au facturat acest meniu pe firma si nu sunt sigur daca este corect sa inregistrez aceasta factura pe 623 neded. s-au 6458 ?
Ma poate ajuta cineva si cu alta idee.

Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 5 Mai 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Doresc sa stiu care este monografia corecta? Serbanstefan21 Serbanstefan21 Buna ziua, s-a emis o factura pt meniu craciun cu angajatii firmei si nunmai . Doresc sa stiu care este monografia corecta? 623 analitic nedeductibil=401 ... (vezi toată discuția)
Inregistari contabile violetaanna violetaanna Buna ziua, 1. Pentru cadourile date angajatilor(dulciuri si fructe) de craciun ,este corect sa le inregistrez in 6458 s-au 623 ? 2.Un brad artificial ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contabile violetaanna violetaanna Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o informatie: Patronul unor firme(toate se afla in acelasi loc) ,are si un restaurant care factureaza catre aceste ... (vezi toată discuția)