Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Factura înregistrată cu mai multe niruri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Factura înregistrată cu mai multe niruri

Bună ziua!
Sunt nou angajata de 3 zile și nu am pe nimeni lângă mine sa ma învețe. Lucrez în programul microinvest warehouse pro. Bag la facturi și trebuie sa fac nir uri pentru fiecare factura în parte. Doar ca astazi am descoperit ca de fapt pe o factura am salvata 1, 2 sau 3 niruri cu numere diferite. Ce este de făcut în aceasta situație? Țin sa menționez ca de cât în program imi apare, nu și unde salvez eu nirurile în folder acolo sunt decalate cu 4 niruri. As atașa o poza dacă as putea!
Mulțumesc frumos pentru eventualele răspunsuri!
Nu este asa mare problema. Poate sa fie chiar o situatie reala. Bunurile au venit pe rand sau asa s-a facut receptia lor, in mai multe etape. Si atunci au fost alocate mai mult numere. Sau pot exista gestiuni separate, chiar daca nu fizic, ci doar ca mod de contabilizare: gestiune mafuri, gestiune alte materiale, etc.
Ioan Petru Butariu, Contabil