Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... De ce autorizații am nevoie?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

De ce autorizații am nevoie?

Bună ziua
Pentru deschiderea unui magazin mic mic 4mp unde sa comercializez produse avon și sa fac și activitatea de asigurări RCA de ce autorizații am nevoie? Am întreprindere familiala și acolo voi munci eu câteva ore pe zi.
Mulțumesc pt răspunsuri
george-neagu, moderator
O polita de asigurare RCA se poate incheia de catre orice asigurator sau broker de asigurare autorizat de catre CSA.
[ link extern ]