avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... De ce autorizații am nevoie?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

De ce autorizații am nevoie?

Bună ziua
Pentru deschiderea unui magazin mic mic 4mp unde sa comercializez produse avon și sa fac și activitatea de asigurări RCA de ce autorizații am nevoie? Am întreprindere familiala și acolo voi munci eu câteva ore pe zi.
Mulțumesc pt răspunsuri
Ultima modificare: Luni, 10 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:25, 11 Mai 2021
O polita de asigurare RCA se poate incheia de catre orice asigurator sau broker de asigurare autorizat de catre CSA.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurari de sanatate - trebuie neaparat sa apartii unui grup? Bog91 Bog91 Buna. Doresc sa stiu daca contractele de adeziune care se vor face odata cu intrarea in vigoare a legii care obliga individul sa-si faca asigurare de ... (vezi toată discuția)
Punct lucru - intermeriar in asigurari persoana fizica dacicus1 dacicus1 Un asistent in brokeraj cu contract de mandat cu un broker si Cod Raf unde isi poate exercita activitatea? Este posibil incheierea unui Conventii de Ocupare ... (vezi toată discuția)
infintare firma brokeraj cflorinn1980 cflorinn1980 Doresc sa infintez o firma de Brokeraj ( axata mai mult pe asigurari auto) si as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide o astfel de firma? (vezi toată discuția)