Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! As dori sa stiu si eu ce se poate face ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! As dori sa stiu si eu ce se poate face impotriva ROMFOUR? ...

Buna ziua!
As dori sa stiu si eu ce se poate face impotriva ROMFOUR? Iata ce s-a intamplat, mai detaliat... Am trimis un pachet cu ei, am platit, am fotografiat eticheta lipita pe pachet, am intrebat de bon si au zis ca nu elibereaza, ca bonul e insusi eticheta, bla, bla... Acum, dupa trei saptamani, pachetul inca nu a ajuns. Am sunat pe la toate numerele de telefon ale acestei firme de doi bani, fiind purtat cu presul in stilul RO! Ce as putea face impotriva lor? Oricum, pachetul nu-l mai recuperez.....dar macar sa fac in asa fel incat sa nu se mai intample si altora...
Va multumesc anticipat!
Cu stima si respect Emanuel Pascariu
Faceți o sesizare către ANPC (Protecție Consumatorului) și depuneți toate înscrisurile relevante. Sesizarea se poate face personal sau direct pe site-ul lor (anpc.ro).
Adrian ALBU, Avocat
Em4nuel a scris:
Buna ziua! Ce as putea face impotriva lor? Oricum, pachetul nu-l mai recuperez.....dar macar sa fac in asa fel incat sa nu se mai intample si altora...

Pachetul era cu valoare declarata ?
Daca da, este bine, daca nu, va incadrati la termenii si conditiile lor generale.