Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sunt pensionară dar mai lucrez ca liber profesionist, ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sunt pensionară dar mai lucrez ca liber profesionist, traduceri.

Bună ziua,
Sunt pensionară dar mai lucrez ca liber profesionist, traduceri.
Anul trecut am primit indemnizatia de stat pentru 2 luni.
Întrebarea mea: având calitatea de pensionar sunt obligată să plătesc CAS și CASS pentru indemnizația de stat primită?
Mulțumesc pentru răspuns,
Cu stimă,
Vizi Luiza
george-neagu, moderator
Da. Trebuie sa platiti CAS și CASS pentru indemnizația de stat primită.
Mulțumesc pentru răspunsul prompt.
Cu stimă
Vízi Luiza