Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire Locuiesc in casa părinților mei de când ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire Locuiesc in casa părinților mei de când ma știu ...

Moștenire
Locuiesc in casa părinților mei de când ma știu . După moartea mamei mele fratele meu a semnat pentru cedarea pârtii lui de moștenire din partea ei . Acum 12 ani a murit și tatăl meu . Am căzut de comun acord ca sa îmi semneze și pentru partea tatălui care ii rămâne lui . Cu alte cuvinte eu dețin partea mamei și o parte din partea tatălui din casa . Timp de 12 ani nu sa dezbătut succesiunea dar eu am plătit taxe la stat ca și cum as fii proprietar pe tot terenul . Pot cere sa devin direct propietar Prin uzucapiune ? Și dacă da de câți ani mai am nevoie ca sa cer asta ? Țin sa Menționez ca eu dețin 75 la suta din proprietate și 15 la suta fratele meu dar el nu sa interesat de moștenire și nici nu a plătit nimic la casa . As fii foarte bucuroasa dacă as primi mai multe informați
Ati asteptat 12 ani, ca fratele să plece din țară....Iar acum "Ce se poate face?"
raluk0207, utilizator

Nu chiar el e plecat de 20 de anii dar mulțumesc de ajutor .
raluk0207 a scris:

Ati asteptat 12 ani, ca fratele să plece din țară....Iar acum "Ce se poate face?"