Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Care este procedura de recuperare a unor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Care este procedura de recuperare a unor cheltuieli ...

Bună ziua
Care este procedura de recuperare a unor cheltuieli de judecata?
Mulțumesc
Depinde dacă au fost solicitate de parte si dispuse de instanta prin hotărârea pronunțată sau dacă s a precizat ca se vor solicita pe cale separată.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Notificare de plată a cheltuielilor, iar dacă nu își îndeplinește obligația de bună voie se poate apela la un executor judecătoresc. Este necesar în acest caz să aveți o copie legalizată de pe hotărârea judecătorească în care sunt prevăzute cheltuielile de judecată.
Adrian ALBU, Avocat
Au fost solicitate si instanta a dispus plata cheltuielilor

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Depinde dacă au fost solicitate de parte si dispuse de instanta prin hotărârea pronunțată sau dacă s a precizat ca se vor solicita pe cale separată.

AliDan28, utilizator
Puteti merge la executor.si se va executa hotărârea dacă nu se va face plata rapid.
Este ceva simplu.
Asa se obțin cheltuielile de judecata și cele cu avocatul plătit anterior și nu după proces.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Puteti sa apelați direct la un executor pt a pune In executare hotărârea respectivă.. Succes.