Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate port îmbrăcăminte militară
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

port îmbrăcăminte militară

Am primit o uniformă militară (respectiv bluzon și pantaloni) și vreau să știu dacă le pot purta in public nu pe amândouă în același timp că sigur as fi confundat cu un soldat activ, dar doar pantalonii sau doar bluzonul, aceasta nu au grade și mă gândeam să il împodobesc eu cu ce ecusoane vreau. Întrebarea principală rămâne " pot sau nu să port vestimentație militară fara grade".
De purtat se poate purta decent, dar fara insemne militare (inclusiv gaicile de la epoleti, vipusca, semnele de arma, etc.). Poate fi o discutie daca il "impodobiti" cu fel de fel de zorzoane.