Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gradatia de merit, CCC si un nou dosar pentru gradatie.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gradatia de merit, CCC si un nou dosar pentru gradatie.

Buna ziua. O intrebare daca ma poate lamuri cineva. De la 1 sept. 2016 am obtinut gradatia de merit. In anul scolar 2019-2020 am avut contractul suspendat (CCC) timp de 10 luni. Anul acesta am depus din nou dosarul (cu documentele justificative pe cei 4 ani profesati 2015-2019)pentru obtinerea unei gradatii de merit, deoarece in metodologie nu e specificat clar cum se procedeaza cu plata gradatiei de merit in cazul CCC. Acum au sunat de le inspectorat ca sa ceara cate luni efectiv am fost platita pentru gradatia de merit obtinuta in 2016 (este doar o gradatie pe disciplina, de aceea evaluatorii stiu exact cine depune si in ce an). Intrebarea este: au dreptul sa nu imi ia in calcul/evalueze dosarul avand in vedere ca eu am inclus activitatile doar pe cei 4 ani, si ca nu e specificat clar in metodologie cum se procedeaza in cazul CCC? Multumesc pentru eventualele raspunsuri
IoanaScarlii, utilizator
Multumesc pentru amabilitate si raspunsuri. Nu imi ramane decat sa astept afisarea rezultatelor ca sa aflu cum au procedat. Voiam doar sa ma documentez ca sa fiu sigura ca, in cazul in care nu mi s-a luat in considerare/evaluat dosarul, va fi pentru ca asa spune legea si nu ca sa o favorizeze pe cealalta colega (concurenta cu mine si colega de serviciu cu cei din comisia de evaluare a dosarelor de la specialitatea mea). Multa sanatate si o zi frumoasa!
IoanaScarlii, utilizator