avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe cota parte drum servitute
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe cota parte drum servitute

Am in proprietate un teren intravilan, deservit de un drum de servitute din care detin o cota parte. Pana acum nu mi s-a cerut impozit pe aceasta cota parte. Pentru vanzarea terenului notarul a solicitat ca certificatul de atestare fiscala sa mentioneze si drumul de servitute. Pot obtine aceasta mentiune pe certificat?
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Iunie 2021
IonutzuC, utilizator

Alte discuții în legătură

Drepturile cumparatorului Liuro Liuro Buna seara Intentionez sa cumpar un teren. Actele vanzatorului sunt : sentinta civila care perfecteaza vanzarea cumpararea si un proces verbal de punere in ... (vezi toată discuția)
Ordinul prefectului la vanzarea de imobile addy72 addy72 daca ai ordinul prefectului mai trebuie cadastru sl intabulare la vinzarea unui teren+casa (vezi toată discuția)
Acte cumparare teren GabriellaS GabriellaS Buna seara! Urmeaza sa cumpar un teren intravilan, pe care doresc sa construeisc o hala; Imi puteti spune va rog : ce acte trebuie sa solicit& primesc de la ... (vezi toată discuția)