Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe cota parte drum servitute
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe cota parte drum servitute

Am in proprietate un teren intravilan, deservit de un drum de servitute din care detin o cota parte. Pana acum nu mi s-a cerut impozit pe aceasta cota parte. Pentru vanzarea terenului notarul a solicitat ca certificatul de atestare fiscala sa mentioneze si drumul de servitute. Pot obtine aceasta mentiune pe certificat?
IonutzuC, utilizator