Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei plangeri, vor ...

Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei plangeri, vor fi specificate si detalii? gen impotriva cui am facut plangere si de ce.
Am inteles, dar cam disper, fiindca a trecut de atunci o luna jumte si nu am mai primit niciun semn.
Care e motivul disperării?
V-ați retras plângerea. Veți primi la domiciliul menționat ordonanța. Nu va grăbiți în a o primi, ca veți avea, cel mai probabil, de achitat cheltuielile judiciare ocazionate cu cercetările desfășurate în cauza.
Duca Oana, Avocat
Sa inteleg ca nu e sigur faptul ca voi avea de achitat cheltuieli judiciare. Prcizez ca era vorba despre infractiunile: violenta in familie si amenintare asupra celeasi persoane.
Cheltuielile se stabilesc în sarcina dvs. dacă se retine vreo culpa procesuala a dvs.