avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am pe rol un proces de majorare pensie de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am pe rol un proces de majorare pensie de intretinere ...

Bună ziua!
Am pe rol un proces de majorare pensie de intretinere pentru un copil minor.
La primul termen, minorul a fost chemat in vederea ascultarii in camera de consiliu, la o data ulterioara.
Ce inseamna acest lucru, ce întrebări poate sa primească?
Va mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 21:42, 15 Iunie 2021
Buna ziua, intrebari privitoare la cererea de chemare in judecata: daca parintele iai indeplineste obligatia de intretinere si in natura, care sunt nevoile minorului, etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul pensie intretinere minor în cazul unui salariu mare edmond11 edmond11 Bună ziua, Vă rog să mă ajutați cu un răspuns la problema următoare. Fosta soție m-a chemat în judecata pentru majorarea pensiei de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!va rog sa ma ajutati si pe mine intr.o problema.l.am ... DMihaelaD DMihaelaD Buna ziua!Va rog sa ma ajutati si pe mine intr.o problema.L.am dat in judecată pe fostul sot pt majorarea pensiei alimentare.Avem doi copii unul de 17 ani si ... (vezi toată discuția)
Cauza:continuarea platii de intretinere la valoarea actuala pana la terminarea studiilor si recalcularea acesteia pe ultimii ani Iustin25 Iustin25 -sentinta de divort prevede acordarea a 25% din venitul net pana la majorat(august 2019) -copilul major face plangere cu cauza din titlu in decembrie ... (vezi toată discuția)