Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sfaturi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sfaturi

Buna ziua,
As avea nevoie de sfaturile dumneavoastra in urmatoarea situatie. Mama mea a vândut casa părintească acum vreo 40 ani si persoană care a achiziționat locuinta , având probleme cu vecinii, oridecate ori o vede pe strada striga după mama si o face in toate felurile. Imi puteti spune ce pot face ca sa nu mai fie "hartuita" in halul asta de către un om care după mine are probleme la mansarda. Nu este normal ca unei femei de 80 ani sa-i fie " teama" sa mai iasa pe strada pentru ca unul este pus pe cearta.
Mulțumesc mult
Weekend plăcut
ada2000, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
În afară de.o sesizare la poliție nu prea aveti ce face..Teoretic e posibila si o actiune in civil dar nu.ptea cred ca o sa cheltuiti bani pt a va rafui cu un vecin care probabil e falit..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc, sfaturi magice nu doream. Vroiam doar să stiu ce pasi trebuiesc urmați sau daca se poate face ceva.

Av. Liviu Voinea a scris:

Plangere penala hartuire si/sau actiune civila .
Sfaturi mai aprofundate va trebui sa va dea avocatul pe care-l angajati.
Nu exista ''sfaturi'' magice aici pe forum .

Am inteles, multumesc frumos. O zi frumoasa va doresc.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

În afară de.o sesizare la poliție nu prea aveti ce face..Teoretic e posibila si o actiune in civil dar nu.ptea cred ca o sa cheltuiti bani pt a va rafui cu un vecin care probabil e falit..