Forum Discuţii juridice Executare silită CU SAU FARA EXECUTOR ??
Discuție deschisă în Executare silită

CU SAU FARA EXECUTOR ??

Am o hatarare def si irev. . Am trmis un e-mail celui care a pierdut si l-am intrebat daca se supune fara executor si sa-mi raspunda in 3 zile daca da , sau nu . Am spus ca daca nu raspunde in aceste trei zile , consider accept tacit . Este bine daca dupa aceste trei zile daca nu raspunde , sa purced la masurarea terenului care mi s-a dat prin sentinta , in vederea edificarii unei cai de acces ? Adica fara executor ? Bine , inainte il convoc etc .
Pompilui Avram, utilizator
Daca detineti hotarare definitiva,pentru a preintampina situatii nepalcute,contactati executor judecatoresc care sa demareze procedura legala de materializare hotarare dispusa de instanta
Costurile aferente executarii silite urmeaza initial sa le suportati dv si ulterior executorul judecatoresc va returna suma avansata de dv
Multumesc
Dar se poate intra cu executorul si daca cel executat nu se prezinta ?