Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, Am o situatie in care intr-o anumita ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, Am o situatie in care intr-o anumita localitate, pe ...

Buna ziua,

Am o situatie in care intr-o anumita localitate, pe anumite strazi s-a interzis printr-o hotarare de consiliu local circulatia cu ATV-uri. Avand in vedere ca posed ATV, ma intreb daca este legala o astfel de hotarare, si pe ce temei legal as putea sa o contest (prin plangere prealabila si apoi la instanta).

multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~