Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Retragere bani fara contract semnat
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Retragere bani fara contract semnat

Buna ziua, am o mare nelamurire: poate o firma de asigurari sa-mi retraga banii din cont daca mi-am dat doar acordul verbal telefonic, dar fara contractul semnat? Poate m-am razgandit..sau..nici nu conteaza daca nu m-am razgandit sau nu,dar banuiesc ca asa ceva nu e legal..am primit actele de la firma de asigurari, dar nici macar nu am desfacut plicul pentru ca deja eram in dubii,chiar daca am acceptat oferta bancii in conversatia telefonica. Si totusi, mi-au retras banii..
Flo89, utilizator