Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Buna seara. Acum câteva luni am găsit legea prin ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Buna seara. Acum câteva luni am găsit legea prin care se specifica ...

Termen legal rezultat autopsie!
Buna seara. Acum câteva luni am găsit legea prin care se specifica că termenul legal în vedere eliberării rezultatului in urma autopsiei , răspunsul expertizei medico-legale ,este de 30 zile și maxim 60 zile in condițiile in care exista analize de laborator. Mă poate ajuta cineva va rog. Mulțumesc anticipat.
AdinaTopala, utilizator
Fara document de plata nu cred ca s-a facut plata.
Puteti face dvs. plata (cu acceptul politiei) si daca veti castiga puteti solicita instantei sa aprobe recuperarea cheltuielilor de judecata de la partea care a pierdut. Dvs. veti depune la dosar chitanta cu care ati efectuat plata expertizei. Sa va pastrati o copie si sa cereti nr. de inregistrare de la arhiva tribunalului.