Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Ma ajutați va rog si pe mine. Anul trecut în ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Ma ajutați va rog si pe mine. Anul trecut în octombrie eu si ...

Ma ajutați va rog si pe mine. Anul trecut în octombrie eu si cele 5 colege ale mele din birou am facut covid am luat una de la alta deși unele dintre noi nu am stat fără masca si fără alte masuri de protecție. Problema este k lucram 6 fete intr un birou de 25 mp birou în care sunt multe dulapuri si alte lucruri, nu se păstrează distanta legala intre noi patronul spune ca nu are ce sa faca. Întrebarea mea este dacă voi refuza sa merg la lucru pana amenajează spațiul sau ne muta intr un spațiu adecvat având în vedere pandemia risc sa mi se desfacă contractul de munca???? Multumesc
ati facut covid toate, de acum incolo, sanse sa va mai infectati sunt mici.
De unde știți??? Ar fi bine....

gi-jane2 a scris:

ati facut covid toate, de acum incolo, sanse sa va mai infectati sunt mici.