Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara,va rog daca se poate puțin ajutor.locuim ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara,va rog daca se poate puțin ajutor.locuim de un an ...

Buna seara,va rog daca se poate puțin ajutor.locuim de un an într-un complex de 4 blocuri,suntem proprietari,nu deținem loc de parcare deci nu parcam,dar intrăm cu mașina atunci când avem bagaje sau caz de boala (chiar a fost necesar).accesul se face prin apel telefonic la un Nr "al porții".dar Dl președinte a hotărât că accesul sa fie strict doar pt cei ce dețin parcare.ceilalti proprietari doar pietonal.dreot pt care se va face un triaj al numerelor de telefon ce pot apela pt acces.ce pot face in acest caz de discriminare as putea spune?nu este corect,și noi suntem proprietari.presefintele trebuie sa ne reprezinte pe toți nu doar pe cei care au parcari.Va mulțumesc.
Faceti scris cu nr de inregistrare si asteptati raspunsul. Sunt unii presedinti de asociatii/condomenii care se cred mici imparati si ceilalti proprietari sunt vasali. In functie de raspuns se pot lua masuri
Mă puteți îndrumă cum ar trebui redactată aceasta cerere?Va multumesc

gh_liviu a scris:

Faceti scris cu nr de inregistrare si asteptati raspunsul. Sunt unii presedinti de asociatii/condomenii care se cred mici imparati si ceilalti proprietari sunt vasali. In functie de raspuns se pot lua masuri

cerere

subsemnatul .....
membru al asociatiei de proprietari nr, cu domiciliul in .................
va aduc la cunostinta urmatoarea situatie care necesita de urgenta accesul pe la bariera de intrare in....
....
prezentati pe scurt ce doriti si care sunt argumentele pe care le sustineti in favoarea dumnevoastra...
......
atrageti atentia ca are obligatia sa raspunda in termenul legal si conform prevederilor legale ....

ii multumiti anticipat ...
si terminati cu fraza

domnului presedinte al asociatiei de proprietari nr.....

depusa cu nr de inregistrare ...
si asteptati raspunsul
Va extra mulțumesc!!

gh_liviu a scris:

cerere

subsemnatul .....
membru al asociatiei de proprietari nr, cu domiciliul in .................
va aduc la cunostinta urmatoarea situatie care necesita de urgenta accesul pe la bariera de intrare in....
....
prezentati pe scurt ce doriti si care sunt argumentele pe care le sustineti in favoarea dumnevoastra...
......
atrageti atentia ca are obligatia sa raspunda in termenul legal si conform prevederilor legale ....

ii multumiti anticipat ...
si terminati cu fraza

domnului presedinte al asociatiei de proprietari nr.....

depusa cu nr de inregistrare ...
si asteptati raspunsul

membru al asociatiei de proprietari

Initiatoarea topicului nu a facut precizarea daca este sau nu membru proprietar...