Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Antenele GSM existau pe bloc atunci cand ne-am mutat. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Antenele GSM existau pe bloc atunci cand ne-am mutat. Nu m-a ...

Antenele GSM existau pe bloc atunci cand ne-am mutat. Nu m-a intrebat nimeni daca sunt de acord sau nu. Mai deranjant este ca nimeni nu stie, cu exceptia presedintelui de asociatie, cati bani se incaseaza pe aceste antene. Cum si de unde pot sa obtin contractul cu proprietarii antenelor?
Multumesc
faceti cerere scrisa catre presedinte privind veniturile(normal trebuie sa fie afisat la intretinere ca si venit,impreuna cu lista) ...nu trebuia sa va intrebe nimeni daca sunteti de acord sau nu(acordul a fost dat de fostul proprietar...dvs aveti de ales daca cumparati sau nu ap in aceste conditii)
Solicitati oficial presedintelui de asociatie sa va puna la dispozitie raportul juridic justificativ
Presedintele de asociatie detine obligatia legala sa raspunda in termen de 10 zile
Multumesc
Sa va arate si unde sunt banii incasati pana acum. In ce cont i-a depusm
Legea este, in general, foarte generoasa cu termenele de raspuns. 10 zile inca este un termen scurt, dar totusi suficient pentru a plimba sumele. Cred ca stiu in ce cont sunt incasarile, dar poate gresesc ca gandesc asa...
"normal trebuie sa fie afisat la intretinere ca si venit, impreuna cu lista". Si ce daca este "normal"?, cu siguranta cineva a "uitat" sa puna afisul. Si iar ma duce gandul ca poate gresesc ca gandesc asa... (de fapt greseala este ca gandesc).