avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am nevoie de câteva informații despre mijlocul de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am nevoie de câteva informații despre mijlocul de investiții ...

Am nevoie de câteva informații despre mijlocul de investiții (contractul) de tip SPV (special purpose vehicle), vehicul special de investiții, sub aspectul reglementării sale, utilitate concretă, exemple, precum și recomandarea unui avocat ce are expertiză în așa ceva.
Mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Reglementarea activitatii special purpose vehicle in romania danasimo danasimo Buna ziua, Caror reglementari trebuie sa se supuna functionarea unui special purpose vehicle in Romania? Este vorba de un srl infiintat in Romania in care 99% ... (vezi toată discuția)
Special purpose vehicle danasimo danasimo Buna ziua, Am incheiat un antecontract de vanzare-cumparare pentru un imobil pentru care am achitat un avans de 30%. In vara lui 2008 am aflat ca ... (vezi toată discuția)
Societate off shore ContSters740 ContSters740 Buna ziua Am o intrebare interesanta...un srl din romania doreste infiintarea unui off shore, astfel incat pentru sumele incasate in Rom sa nu mai plateasca ... (vezi toată discuția)