Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua Dacă sunt în preaviz, am dreptul să-mi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua Dacă sunt în preaviz, am dreptul să-mi iau concediu ...

Bună ziua
Dacă sunt în preaviz, am dreptul să-mi iau concediu fără salariu, pentru că am fost acceptat la alt loc de muncă, pentru a scurta perioada de preaviz?
Concediu fara plata nu poate constitui perioada de preaviz, puteti lua doar concediu de odihna pt a scurta preavizul daca mai aveti si daca angajatorul este de acord.
Aveti dreptul la concediu fara plata in perioada de preaviz ... acesta poate suspenda sau nu perioada de preaviz.