Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, pot vinde un teren ( la camp) Daca mama mea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, pot vinde un teren ( la camp) Daca mama mea care avea ...

Buna ziua, pot vinde un teren ( la camp)
Daca mama mea care avea titlul de proprietate a decedat ,iar eu va fiica a ei sunt moștenitoare dar nu am facut succesiunea?
Intreb daca as putea să-l vand fara sa fac succesiunea?
Nu, pentru ca nu sunteți dvs proprietarul.
Trebuie sa dezbateti succesiunea.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua , mulțumesc pentru răspuns, dar nu ma ajuta deloc
Am intrebat daca pot vinde un teren fara sa fac succesiunea
Nu stiu ce înseamnă sa vand drepturi succesorale...

Voinea Liviu a scris:

Puteti vinde drepturile succesorale si nu terenul in sine.

~ Conținut șters la cerere ~
Deschideti succesiune, obtineti titlul de proprietate si apoi vindeti.