Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, locuiesc intr un bloc care arata din 1960, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, locuiesc intr un bloc care arata din 1960, nu avem ...

Bună ziua, locuiesc intr un bloc care arata din 1960, nu avem asociație de proprietari pt ca nimeni nu vrea sa se îmi e. Refuz sa mi plătesc cheltuielile pt ca nu sunt deacord cu ele. Am pierderi 2 din 3 luni, cam 1m3 per apar iar cand întreb mi se răspunde ca ceasurile din apart nu sunt precise. Dar nu verifica nimeni de 5 ani cât stau aici. Am reparat acoperișul pe partea mea, apa curge prin mijlocul tavanului în casa scării. În fiecare semestru se sparge câte o țeavă în subsol.... N
E sat fără câini și nimeni nu vrea sa ia atitudine. Cred ca mai sunt 6 proprietari prezenți din 20 restul chiriași. Nu știu ce sa fac.?
toate apartamentele au cel putin un proprietar.....luati masuri,infiintati o asociatie si puneti ordine in lucruri
prin legea asociatiilor este obligtoriu sa va constituiti in asociatie si riscati amenzi pe langa haosul deja existent
Daca in imobil nu exista interes pentru respectarea legii in vigoare,consecintele le suporta toti locatarii
Incercati sa sensibilizati proprietarii sa constituiti asociatie de proprietari
Discutati cu primaria pentru spatiile care le detine in proprietate si sunt inchiriate