Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asociat unic convenție lg.76/2002
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asociat unic convenție lg.76/2002

Un asociat unic la o microintreprindere care nu este angajat, daca isi face contract de munca pe firma lui poate beneficia de subventia de 2250 lei pe legea76/2002 de la Ajofm?
Despre ce subventie este vorba?
Legea 76, art.85, peste 45 ani. Asociatul unic isi face contract de munca pe firma lui, devine angajat, poate beneficia de acea subventie societatea?
Poate beneficia , legea nu face distinctie.