Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut la toată lumea Am și eu o problema am fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut la toată lumea Am și eu o problema am fost oprit de un ...

Salut la toată lumea
Am și eu o problema am fost oprit de un echipaj de poliție in trafic mi sa făcut testul cu acel aparat de drog in care mi-a ieșit pozitiv cocaina . Problema este ca eu nu am consumat mam dus a doua zi la spitalul regina Maria din brasov și mi-am făcut testul de drog urina in care reiese totul negativ la toate substanțele ma puteți îndruma care ar fi procedurile de am recupera permisul mai repede . Va mulțumesc
Buna ziua,
Va trebui sa contestati in instanta acel PV de contraventie.
Pana la finalizare cercetarilor aveti dreptul de conducere suspendat, asta este procedura. Solicitati organului de up sa platiti dvs contravaloarea probelor biologice.
Discutam de un dosar penal...

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Va trebui sa contestati in instanta acel PV de contraventie.

Daca nu ati consumat cocaina trebuia sa cereți o noua analiza dar în cadrul INML.
Fiind dosar penal nu prea se poate vorbi de o rezolvare rapidă dacă ne raportam la probele de laborator.
Incercati sa va angajati avocat ca sa va apărați și sa se finalizeze mai repede urmărirea penala.
Insa, este mult.de.lucru și avocatul o sa va coste ceva bani.
Daca nu va angajati urgent avocat veți aștepta câțiva ani buni.

Cazul dvs. este mai complicat decât pare și probele nu va ajuta în acest moment.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu are de ce sa ceara o alta analiza, trebuie sa astepte rezultatul analizelor care i-au fost recoltate la data evenimentului.