Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Eu și soțul nu ne mai înțelegem. Din păcate alta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Eu și soțul nu ne mai înțelegem. Din păcate alta soluție ...

Eu și soțul nu ne mai înțelegem. Din păcate alta soluție nu este decât divorțul. Oare problema este ca avem 2 copii.Eu nu lucrez el are un venit destul de ok din Franța (unde a lucrat). Cum se procedează cu pensia alimentară, cu programul de vizită? Se poate doar la notar dacă el nu accepta?
Orice neînțelegere se rezolva doar la instanța, pt a rezolva amiabil la notar trebuie să cadeti de acord pe toate aspectele.Mergeti la un av pt a intelege ce drepturi aveti,ce se poate obține costuri, durata etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Daca nu va înțelegeți pe absolut tot veți eșua la notar.

Ca sa nu va complicați sesizați instanța de judecată.
Va mai pierdeți și banii dati la notar daca esuati cu divortul la notar.