Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am un copil de 6 ani care a locuit cu mine mereu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am un copil de 6 ani care a locuit cu mine mereu până în prezent, ...

Am un copil de 6 ani care a locuit cu mine mereu până în prezent, eu nefiind căsătorită cu tatăl lui și nefiind Intr o relație, acum tatăl lui vrea sa ia copilul, el ne a ajutat financiar în toată această perioadă, eu am deschis un proces pentru că nu mă mai pot înțelege cu el, care sunt șansele să l câștige el pe fond că are bani mai mulți decât mine? Și dacă eu îl câștig, să aibă domiciliu la mine, pot să mă mut in alt oraș cu acordul sau fara acordul tatălui?
Aveti prima.sansa pe.fond chiar dacă el are mai mulți bani.
Incercati sa va angajati avocat și veți castiga, cred eu.
Sunt Kinetoterapeut, pentru că sunt la inceput de drum nu câștig așa mult, dar în viitor lucrurile se vor schimba mai ales că iubesc ceea ce fac.
Dar la a doua întrebare, in cazul că în care i se stabilește domiciliul la mine, eu pot să mă mut din oraș cu copilul?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Aveti prima.sansa pe.fond chiar dacă el are mai mulți bani.
Incercati sa va angajati avocat și veți castiga, cred eu.