Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Despăgubirile acordate de stat pentru pesta porcina ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Despăgubirile acordate de stat pentru pesta porcina africana se impoziteaza?

Buna ziua,
Despăgubirile acordate de stat pentru pesta porcina africana se impoziteaza? Peste 2-3 luni se virează banii in cont, trebuie sa plătesc impozit la Anaf?
george-neagu, moderator
Veniturile din despăgubiri sunt neimpozabile.