Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum aflu dacă o hotărâre judecătorească a fost ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum aflu dacă o hotărâre judecătorească a fost redactată? ...

Cum aflu dacă o hotărâre judecătorească a fost redactată? Bună ziua. Este vorba de un litigiu de muncă, procesul a început în septembrie anul trecut; a avut f multe amânări, nejustificate spun eu,astfel că abia in luna mai am fost anunțată de către avocat că am câștigat procesul. De atunci tot astept să se redacteze hotărârea, pentru că altfel se pare că nu pot apela la un executor. Avocata mi-a zis acum câteva zile că nu a reusit să ia legătura cu arhiva ca să afle dacă e redactată hotărârea, dar că între timp a depus o cerere de urgentare... Eu singură am cum să aflu care e cu adevărat situația?
Bună ziua. Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. Din păcate, nu mi-a răspuns nimeni la niciun număr de telefon găsit pe site, lucru care nu mă surprinde prea tare... E ceva obișnuit în România.
Puteți solicita informatii prin telefon, la arhiva Tribunalului.
Bună ziua. Revin, pentru că între timp s-a întâmplat minunea și mi s-a răspuns la telefon. Am aflat că nu a fost redactată hotărârea... Îmi poate spune cineva dacă in acest caz ,administratorul cu care m-am judecat poate radia societatea ,scăpînd în felul ăsta de orice răspundere?