Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ramas singur dupa decesul sotiei si proprietar al unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ramas singur dupa decesul sotiei si proprietar al unui apartament ...

Ramas singur dupa decesul sotiei si proprietar al unui apartament cu 3 camere ,ar vrea sa vanda si sa se mute intr-un apartament cu 2 camere sau o garsoniera ,persoana in cauza avand si 2 copii mari la casele lor ,poate face acest lucru !
Dacă este unicul proprietar, da.
Dacă bunul era comun cu soția, atunci trebuie dezbătută succesiunea după aceasta.