Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua ! Acum o luna de zile , soțului I a fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua ! Acum o luna de zile , soțului I a fost reținut ...

Bună ziua ! Acum o luna de zile , soțului I a fost reținut permisul de conducere în Germania pentru o alcoolemie de 0,73 în aerul respirat ,a fost dus la analizele biologice însă rezultatul nu a venit nici acum. Permisul se afla în București, ni s-a spus ca trebuie sa așteptăm o foaie de la judecătoria din Germania, iar cu aceea foaie sa ridicam permisul . Întrebarea mea este dacă are voie sa conducă în România pana la primirea foii ?
Aly231, utilizator
Dvs. puteți conduce, dacă aveți permis, soțul nu.
Am rectificat întrebarea. Îmi cer mii de scuze

latka a scris:

Dvs. puteți conduce, dacă aveți permis, soțul nu.

Raspunsul este acelasi.