avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... World Class incalca HOTĂRÂREA nr. 71 din 16.09.2021 ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

World Class incalca HOTĂRÂREA nr. 71 din 16.09.2021 ?

World Class incalca HOTĂRÂREA nr. 71 din 16.09.2021 ?
Ca si client la WC, am primit un e-mail interesant, printe randuri scrie asta:
"Măsurile se vor aplica astfel:

• Pentru cluburile World Class cu piscină, în localitățile unde incidența cumulată la 14 zile este mai mare de 3/1000 locuitori și egală cu 6/1000 locuitori.

• Pentru cluburile World Class fară piscină, în localitățile unde incidența cumulată la 14 zile este mai mare de 4/1000 locuitori și egală cu 6/1000 locuitori.

Este necesar să faci dovada situațiilor enumerate mai sus prin intermediul certificatului digital al Uniunii Europene, privind Covid-19."

Deci domnii de la WC sunt mai presus de lege daca permit accesul in incintele inchise unde se desfasoara activitati sportive, daca incidenta este pana in 4 la mie, atata timp cat nu sunt echipate cu piscine? Cum vine asta? E legal ce fac?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! tinand cont de decizia luata aseara conform careia ... Dede88 Dede88 Buna ziua! Tinand cont de decizia luata aseara conform careia doar cei vaccinati cu doza completa au voie sa participe la evenimente private... Voiam sa intreb ... (vezi toată discuția)
Magazinele de cartier pot tine deschis non stop dupa 15 mai 2021? Alex Grigore Alex Grigore Buna ziua, Am un magazin alimentar de cartier si de pe 15mai 2021 am redeschis la vechiul program adica non stop , azi noapte a venit politia si mi a dat ... (vezi toată discuția)
Cum poate fi declarat municipiu un oras categoria ii? aleko27 aleko27 Buna ziua, Ce conditii trebuie indeplinite sau care sunt pasii de urmat pentru ca un oras categoria II sa fie declarat municipiu, sau oras categoria I? Va ... (vezi toată discuția)