Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CINE RASPUNDE ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CINE RASPUNDE ?

Am cumparat o proprietate . Acum cateva zile s-a prezentat la adresa reprezentantul unei firme care sustine ca a edificat un gard de fier forjat , cu un contract si un termen de plata . Contractul a fost incheiat de catre fostii proprietari . Acum cine sete bun de plata ? Eu am cumparat cu gardul facut , nu am contractat nimic , nu am semnat nimic .
Pompilui Avram, utilizator
Nu sunteti dvs pe contract, nu dvs aveti de plata.
Obligatiile fata de societatea respectivă aparțin foștilor proprietari.