avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Rol certificat stare civila pt eliberare Pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Rol certificat stare civila pt eliberare Pasaport

Doresc sa solicit eliberare pasaport.

Nu mi-am schimbat numele de familie, in urma casatoriei.

Este necesara prezentarea certificatului de stare civila (casatorie) pt eliberarea pasaportului?

Va multumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Septembrie 2021
Mirela_Mirela, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:51, 26 Septembrie 2021
Nu, buletinul si chitanta care atesta ca ati platit taxa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare casatorie cetatean rus. masumzg masumzg Doresc si eu sa stiu ce acte sunt necesare pentru casatoria cu cetatean rus. Ea are si un copil, de care tatal nu a vrut sa stie nimic. Doresc sa stiu si ce ... (vezi toată discuția)
Certificatul de celibat mary86 mary86 Buna! As dori daca este posibil sa imi explice cineva ce este certificatul de celibat ? Vreau sa ma casatoresc an austria cu un strain care ;calatoreste cu ... (vezi toată discuția)
Pasaport cetatean roman cu domiciliul in germania Tschiesche Tschiesche Buna ziua, doresc un raspuns legal la o intrebare concreta, determinata de o situatie concreta.Locuiesc in Germania din 2010, dar nu am renuntat la cartea de ... (vezi toată discuția)