Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Rol certificat stare civila pt eliberare Pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Rol certificat stare civila pt eliberare Pasaport

Doresc sa solicit eliberare pasaport.

Nu mi-am schimbat numele de familie, in urma casatoriei.

Este necesara prezentarea certificatului de stare civila (casatorie) pt eliberarea pasaportului?

Va multumesc.
Mirela_Mirela, utilizator
Nu, buletinul si chitanta care atesta ca ati platit taxa.