Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog din suflet, ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog din suflet, ajutor

Buna ziua! Am si eu o situatie mai delicata, sufar de sindrom anxios cu atacuri de panica si in urma unei perchezitii corporale jandarmii au gasit asupra mea o folie cu alprazolam de 0.5mg recomandate in cazul unui atac de panica. La momentul respectiv nu stiam ca trebuia sa am prescriptia la mine. In format fizic nu o mai am, dar am gasit-o ulterior in poze, insa domnii politisti intocmeau deja procesul pe care urma sa il trimitia la BCCO. A ramas ca voi fi sunat sa merg la sediu la un moment dat, credeti ca am motive de ingrijorare? Tin sa mentionez ca medicamentele erau procurate legal pe baza controlului la medic si a retetei intocmite in urma cu 4 luni.
~ Conținut șters la cerere ~
daca ati declarat ca suferiti de sindrom, una din primele verificari care se vor face va fi la medicul dvs. si lucrurile se vor lamuri repede. veti fi chemat sa dati declaratie si lucrurile se vor termina. s-ar putea sa luati o amenda pentru contraventie.

adriandimitriu a scris:

daca ati declarat ca suferiti de sindrom, una din primele verificari care se vor face va fi la medicul dvs. si lucrurile se vor lamuri repede. veti fi chemat sa dati declaratie si lucrurile se vor termina. s-ar putea sa luati o amenda pentru contraventie.

Pot sa scap fara dosar penal? Ar trebui sa imi iau un avocat?
Puteti scapa fara nicio sanctiune penala .... daca veti fi chemat prezentati-le actele medicale pe baza carora ati procurat acelmedicament.
In ce imprejurare v-au controlat jandarmii? La ce ora si unde?