avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Pentru introducerea in instanta a unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Pentru introducerea in instanta a unei contestatii ...

Buna ziua. Pentru introducerea in instanta a unei contestatii referitoare la o succesiune, exista un termen care nu trebuie depasit? Ca tuture al mamei, nu am fost chemata la succesiunea in urma decesului fratelui sau. Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Buna ziua! daca tatal a decedat si in timpul vietii a facut testament ... elsussy elsussy Buna ziua! Daca tatal a decedat si in timpul vietii a facut testament in care a precizat ca partea sa de bunuri sa ii revina fratelui meu, eu mai pot primi ... (vezi toată discuția)
Succesiune ionescumagdalena ionescumagdalena Multumesc anticipat celor ce pot sa-mi ofere cateva lamuriri: mama doreste sa dezbata succesiunea dupa singurul frate decedat acum 1 an.si 3 luni.Exista o ... (vezi toată discuția)
Succesiune corina_deea corina_deea buna ziua ma numesc mariasi doresc sa inteb ..mama mea sa recasatorit,a rez un baiat dup ani tata vit a murit nu am loc cu ei dar am av adresa la ei cid tata ... (vezi toată discuția)