avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La încheierea unui contract comodat pe o perioada de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La încheierea unui contract comodat pe o perioada de 2 ani pentru ...

La încheierea unui contract comodat pe o perioada de 2 ani pentru o garsoniera proprietarul garsonierei ma poate da afara din garsoniera mai repede de 2 ani de zile dacă am contractul făcut ?multumesc.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:02, 11 Octombrie 2021
Trebuie sa fie trecut acolo in contract aspectele legate de intreruperea contractului inainte de termen.
In functie de clauzele contractului..
da, poate cu notificare despre incetare inainte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprietara decedata, chirie cui platesc? automtics_rules automtics_rules Buna ziua, am fost intr-o situatie mai ciudata: proprietara garsonierei inchiriate a murit, nici o ruda nu aparuse, iar politia a zis sa stau acolo ca daca ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de comodat cls cls Buna ziua. Am o intrebare pt dvs : cum pot inceta un contract de comodat? Precizez urmatoarele: in primul rand , eu sunt comodatarul; contractul a fost ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat little_30devil little_30devil Buna ziua Am cumparat de curand un apartament si am descoperit ca pe acest apartament au fost facute 4 contracte de comodat pentru stabilirea resedintei ... (vezi toată discuția)